top of page

VYMÁHANIE POHĽADÁVOK

Mimosúdne | Súdne | Exekučné
rýchlo, poctivo, za rozumné peniaze.

Rýchly kontakt

napíšte e-mail: info@davar.eu

alebo použite kontaktný formulár

Ako to funguje

Našu činnosť máme nastavenú tak, aby sa klient od odovzdania pohľadávky až po jej vymoženie nemusel o nič starať

Prvý krok je mimosúdne vymáhanie. Pracujeme nielen v kancelárii, ale aj v teréne. To znamená, že dlžník sa pred nami neskryje tým, že nás bude blokovať alebo ignorovať.

Výsledkom je buď vymoženie pohľadávky alebo odporúčanie, čo ďalej.

Ak sme pohľadávku počas tejto mimosúdne fázy nevymohli, získali sme všetky podstatné informácie na to, aby sme sa vedeli rozhodnúť, či má zmysel súdne a exekučné konanie a aký možno očakávať priebeh.

Tieto odporúčania (pokračovať alebo nepokračovať) dáme klientovi a je na jeho slobodnom uvážení, či nás poverí aj pokračovaním vymáhania.

Záleží nám totiž na tom, aby klient vedel, že má pod kontrolou výdavky a nebudú mu chodiť žiadne nečakané faktúry.

Súdne a exekučné vymáhanie zabezpečujú naši zmluvní advokáti, ktorí majú s touto agendou bohaté skúsenosti. Dôležitá je pre nás jednoduchosť, rýchlosť a nízke náklady na celý proces.

Práve vďaka tomu, že vždy starostlivo uvážime, či má súdne a exekučné konanie zmysel (a aj takto šetríme klientovi výdaje), ideme len do vecí, ktoré majú zmysel. A vďaka kvalitnej príprave máme veľmi vysokú úspešnosť.

V čom je rozdiel?

Rozhodujúcim rozdielom je kvalita a skúsenosti. Iste, takmer každý dokáže poslať upomienku. Ale samotná práca s pohľadávkami je omnoho náročnejšia.

 

Často sú to veľmi náročné vyjednávania, kedy musia ísť osobné emócie bokom. Úplne chápeme, že niekoho uráža, ak mu obchodný partner nezaplaplatil za jeho tovar alebo služby. Alebo je nahnevaný, že sa kvôli neplatičovi dostal do finančných problémov. My však musíme celú situáciu držať pod kontrolou. Neraz sa pohybujeme úplne na hrane možností, lebo dlžník napríklad rieši dilemu, či zaplatí alebo radšej nechá skrachovať firmu.

Na každého dlžníka platí niečo iné a treba si tiež uvedomiť, že tieto náročné situácie treba zvládnuť na prvý pokus. Našou výhodou je, že už v prvých momentoch dokážeme dokonale prečítať dlžníka a vyhodnotiť, ako sa asi bude správať. A podľa toho zvolíme postup.
Často sme ústretoví, keď nám dlžník dokáže, že čo si dohodneme, to bude platiť. Často sme naopak veľmi tvrdí a neberieme ohľad na nič. Len ideme tvrdo za výsledkom.

Naša skúsenosť je, že klient, keď si pohľadávky rieši sám, je buď mäký alebo tvrdý. Podľa toho aká je povaha. Často im chýba schopnosť adaptovať sa na danú situáciu a dlžníka. Je to pochopiteľné. Avšak to je jeden z limitov a z dôvodov, prečo je dobré obrátiť sa na nás.

A samozrejme k tomu patrí aj odborná stránka veci. Každoročne spravujeme množstvo súdnych žalôb a exekúcií. Riešime množštvo špecifických situácií, kedy sa dlžník ešte aj počas exekúcie snaží podvodom vyhnúť zaplateniu. Našou výhodou je, že vďaka skúsenostiam dokážeme byť o krok vpred.

Aké sú ceny?

Našou odmenou je spravidla provízia z vymoženej sumy. Tá sa obvykle pohybuje medzi 5% až 25%. Toto platí pre mimosúdne konania.

Pri súdnych a exekučných konaniach to funguje tak, že Vy platíte úradné poplatky (súdne poplatky, kolky...) a prácu našich zmluvných advokátov platiť nemusíte.

Detaily Vám radi vysvetlíme osobne. Našou zásadou je, aby sme mali rozumné a transparetné ceny (žiadne skryté alebo vopred nedohodnuté poplatky). Veríme, že budete spokojní.

bottom of page